<a href=

 
 
 
 

חדשות האתר- מוצר הקלטה בדיסק או קי   | לזיהוי שיחה חסומה התקשר עכשיו 0545407607 | עט מקליט ומצלם | לחוקר פרטי שלח SMS עם הקוד 4085 לטלפון 0545407607| חדש- מכשיר הקלטה בדיסק או קי | צילום וידאו מוסווה בקופסת חשמל| זיהוי שיחה חסויה לשבועיים 149 שח בלבד

 
 

זה היה במהלך יום עבודה שגרתי, באחד מימי החורף, בשנת 2010, חבר טוב שלי, שהוא גם עורך-דין, טילפן אליי, כבר בקולו הרציני, הבנתי שקרה משהו.

לפי סגנון וטון הדיבור הרציני בשיחה, הבנתי שלידו יושבים אנשים נוספים, ואולי מדובר בלקוחות שלו, ואולי גם לקוחות שלי בעתיד.

לשאלתי היכן הוא נמצא. סיפר כי מצוי עם בעל-החברה בה הוא עובד כיועץ-משפטי, מדובר בחברה ענקית לייצור מתכות, המעסיקה מאות עובדים ומיקומה בעיר בדרום הארץ, בנוסף לחברה צי-משאיות המובילות את התוצר המוגמר, ליעדו, בכל חלקי-הארץ.

בשלב זה ביקש לבוא בעצמו למשרדי, על-מנת לפרט לי את הבעייה במפעל, ולהפתעתי הוא מיהר להפגש איתי באותו היום בשעות הערב המאוחרות, וכך קרה.

בפגישה סיפר כי עלה חשד כי נהג משאית בודד או יותר, גונבים סולר, מנקודת התדלוק במפעל, ציין כי למסקנה זו הגיעו, שהסולר שתדלקו המשאיות (בשבוע אחד) בייחס למרחק שנסעו בפועל המשאיות, הינו יותר מפי-3 מהנדרש ולכן מצא לנכון לפנות ל חוקר פרטי לפענוח הפרשיה

לשאלתי בייחס לפרטים נוספים, נטען כי לא ידועים, ואף לא קיים חשד כלפי מי מהעובדים או הנהגים.

למחרת נסעתי עם חוקרת נוספת למפעל בדרום, בהגיענו התרשמנו ממפעל ענק, ובו עובדים רבים, וכן התרשמנו מצי המשאיות, ונקודת תדלוק קטנה, לא מצולמת ולא מאוישת, וכל נהג שצריך לתדלק לפני או אחרי נסיעה, עוצר ומתדלק את המשאית בעצמו, (דבר לקוי בפני-עצמו), לאחר מכן רושם הנהג את התאריך, השעה וכמות התדלוק, בכרטיס המשאית, ויוצא לדרכו, ללא ביקורת .

בחקירה שערכתי עם קצין הרכב בחברה, הוברר כי החברה שומרת-שבת, וכל משאיות החברה (12 משאיות) יהיו מצויות במתחם החנייה, בתוך המפעל, כמו-כן ציין כי המפעל,מאובטח על-ידי חברת שמירה 24 שעות ביממה, ובסופי שבוע ישנם 3 שומרים קבועים.

כעבור יומיים ביום ו', כשעה לפני כניסת השבת, הגעתי בתאום למפעל, וצילמתי את כל כרטיסי העבודה של המשאיות, וחזרתי למרכז.

החל ממוצאי-שבת, התחלתי לסקור את כרטיסי-העבודה, וניסתי לאתר כרטיסים בעייתים, המעלים חשד כלשהו, הקשור בגניבת הסולר מהמפעל.

בסקירת הכרטיסים, בלט לעיניי, כרטיס המשאית הכי חדשה, משאית "פול-טריילר" מתוצרת "וולוו" לה נהג קבוע והוותיק ביותר מייתר הנהגים במפעל, בבירור עם קצין הרכב, ובעל המפעל, נאמר לי שמדובר בעובד אמין ביותר "עם זכויות", ואין סכוי כי הינו הגנב, והציעו לי לחפש במקום אחר, אצל הנהגים החדשים!

עוד ציינו, כי מדובר במשאית הנוסעת 250 ק"מ ממוצע ביום, ולרוב ברשות אותו נהג, בשלב זה לקחתי לתשומת לבי את שנאמר, אך בכל מקרה החלטתי על דעתי, להצמיד לנהג הנ"ל צוות עוקבים, שיברר את מעשיו. וכבר למחרת בבוקר, מהשעה 04:30 מדובר בשעה מוקדמת במיוחד (הנני נוהג תמיד להתמקם מוקדם יותר "תמיד יש הפתעות"), הצוות המתין לנהג הנ"ל מחוץ לביתו, בעיר הדרומית.

כעבור מספר דק', אורות דירתו נדלקו, הצוות הבין כי הלה התעורר משנתו, מתלבש ומתכונן לצאת לעבודתו, ובשעה 04:55, נראה יוצא את בניין מגוריו, לבוש בגדי-עבודה, ונוסע במכוניתו הפרטית למפעל הסמוך לביתו.

צוות המעקב עדכן אותי, ועפ"י המידע שנמסר לי מקצין הרכב בחברה, הלה מתחיל עבודתו מידי בוקר בשעה 06:00, ואין לו למה להגיע קודם.

מיד הדגשתי לצוות, לעקוב בזהירות אחרי הנ"ל, ואני הזדרזתי לצאת את ביתי, ולנסוע דרומה- הרחתי שמשהו כאן לא בסדר.

הנהג שאחריו עקבנו, נראה מגיע למפעל, נכנס למתחם, פונה למשאית החדשה ומניע אותה, בבירור מהיר נודע כי הנהג הנ"ל, לא תדלק אתמול בערב את המשאית, וכנראה מיכל הדלק שלה ריק או כמעט, במקביל יצא מתא-הנהג, ובכוחות עצמו העמיס מיכל פלסטיק ענק ריק למספר עשרות גלונים, וקשר אותו היטב לעגלת המשאית.

נציין כי עמדת חניית המשאיות, מעט מרוחקת מעמדות השומרים, יתרה מכך, הלה היה מוכר מאד, ובשל הוותק שלו, ניתן לו במפעל חופש פעולה.

לפתע נראה הנ"ל חוזר לתא-הנהג ומתחל לנסוע באטיות, ועוצר למשך כ-2 דק', על-יד כל משאית חונה, בשלב זה ראינו כי שואב סולר, ממיכלי הסולר שבמשאיות החונות, והתרשמנו כי שואב מעט יחסית, כך שאיש לא ירגיש הצוות דיווח לי כי הנדון העמיס את המיכל בסולר, וכן מילא את מיכל הסולר של המשאית שלו, מתוך המשאיות החונות.

סמוך לאחר השעה 06:00, נראה כי מעמיסים לו את המשאית בציוד מתכת, והוא עומד לצאת להובלה, עד לשלב הזה, לא דיווחתי דבר לאיש מלקוחותיי.

לאחר שהמשאית הייתה עמוסה למדיי, נראה הנהג יוצא לדרכו, לכוון העיר ב"ש, ובשל מיקום המפעל,הנסיעה הייתה לכוון צפון. אני במקביל, צימצמתי טווח, לכוון באר-שבע.

כעבור כ-15 דק' של נסיעה, דיווח לי צוות המעקב, כי הנדון נוהג במשאית, וירד בשביל העפר, לכוון פזורות הבדוואים, אני בהוראת בטחון, ביקשתי שלא יכנסו וייסעו אחרי המשאית עד שאני יגיע לבחון את המצב בשטח. בשלב זה אציין כי הצוותי צוות של 2 חוקרים, גבר ואישה. זו לא הייתה רגועה, והבינה כי מדובר ב-"מאני טיים" של המעקב והפגינה אומץ ייתר, שירדה מרכבה, חבשה מטפחת לראשה, והעמיסה 2 שקיות ניילון, והחלה ללכת לכוון נסיעת המשאית על שביל האפר, תוך שהיא מתחכה לתושבת הפזורה, כך למשך מרחק של כ-2 קמ'.

החוקרת הייתה מצוידת עם מסרטת וידאו, בעלת יכולת צילום ממרחק! לאחר כרבע שעה, כבר הגעתי למקום (הכניסה לאחת מפזורות הבדואים) פגשתי את החוקר שהמתין לי על הכביש הראשי, וזה מיד דווח לי כי החוקרת נעלמה לו בתוך הפזורה, ואינה עונה לטלפון או למכשיר הקשר, ומיד איך שסיים את דבריו אלו,  ראינו את המשאית יוצאת בדרך שנכנסה, שהמיכל הפלסטיק ריק.

בשלב זה, נכנסתי עם רכבי לבד לתוך הפזורה, ואילו העוקב, המשיך לנסוע אחר המשאית. כעבור מספר דק', עת אני ע"י אוהלי הבדואים, אישה מקומית (כך הייתה נראית) מקישה לי על חלון הדלת, ורק בשלב זה זיהיתי כי מדובר בחוקרת שלי, פתחתי לה את הדלת, הלה חייכה אלי, ואמרה לי תפסנו את הגנב.....

לאחר צפייה מהירה, בסרט הווידאו, ניתן היה בברור לראות איך תושבי המאהל, מרוקנים ע"י משאבה מיוחדת, את מיכל הפלסטיק החיצוני, וכן את מיכל המשאית.

לבנתיים דווחתי ע"י העוקב הנוסף, כי המשאית נוסעת לכוון המפעל, ואנו נסענו בעקבותייה, כאשר הגעתי למפעל, הבחנתי בנהג המשאית, מתדלק אותה במפעל, שהוא עדין עמוס, כאשר שאלתי את קצין הרכב, לפשר העניין (הלה לא ידע על המעקב שבוצע מהבוקר), טען כי הנהג הנ"ל שכח לתדלק בבוקר, וזה קורה לו כמעט בכל יום, ואז חוזר ומתדלק, ויוצא לשטח.

מיד פניתי למשרד הבעלים במפעל, ייחד עם החוקרת האמיצה שלי, הסברנו לו על המתרחש, והצגנו לו קטעים מסרט הווידאו, בשלב זה בעל המפעל נראה לנו מאד מופתע, ואמר כי חש ברע לא לפני שהוציא את הנהג לנסיעתו האחרונה, אני המתנתי במקום לחברי העו"ד שהוזעק בדחיפות למפעל, לישיבה דחופה בעניין.

אני ביקשתי לתחקר את הנהג, בשיטותי, ייחד עם העו"ד ובעל המפעל, על-מנת לברר את היקף התופעה, ואם ישנם נהגים נוספים שמשתפים פעולה עמו.

בחקירה חשף הנהג את דרכי פעולתו והייקף העצום של גנבותיו, במשך כחצי שנה, מבלי שאיש ירגיש בכך, וציין כי לא שיתף איש מהעובדים בגנבותיו.

ולבסוף הוחלט לפטר את העובד, ולהגיש תלונה במשטרה כנגדו, וכן החלו לבנות תביעה אזרחית....

כעבור כשבוע, עת הנני יושב במשרדי, ביום ו', העו"ד שהינו חברי, וכן בעל המפעל הפתיעו אותי, שבחו והחמיאו לנו, בדגש על החוקרת, (הנ"ל סיפרו לי כי במשטרה נאמר להם כי החוקרת ממש סיכנה את חייה עבור המשימה) ורצו לתת לה מתנה אישית על-כך....
 
דודו גבאי
חוקר פרטי
משרד ראשי- רמת השרון